Braća Bahrija i Ismet Delić iz Nahvioca (Općina Čelić), čuvari su BH muzičke tradicije.
Muzikom se počinju baviti zahvaljujući njihovom bratu Mehmedu koji je svirao šargiju i frulu te su prateći njega razvili ljubav prema muzici te samom sviranju. Bahrija se prije bavio sviranjem šargije a prije nekoliko godina nakon dolaska u penziju kupuje saz, dok se Ismet sviranjem harmonike bavi već duži vremenski period.
Bahrija je kazao da su muzički instrumenti dok je on bio mlad imali neprikosnovenu ulogu u akšamlučenju te i samom osvajanju djevojaka.
“Kada joj dođeš pod prozor i zasviraš, od nje niko sretniji.” – sa osmijehom na licu, kazao nam je Bahrija.
Kako nam je veliki broj njihovih komšija rekao u sviranju ovih tradicionalnih muzičkih instrumenata, njih dvojica su neprikosnoven duo.