Upozorenje građanima zbog učestalih požara na području Kalesije

- in Izdvojeno, Kanton
530

Ovih dana, kada se naša općina, kao i cijela država nalaze u vanrednoj situaciji zbog pandemije zaraze, učestali su požari na području naše općine čime se dodatno opterećuje funkcionisanje općinskih službi.

Ovom prilikom molimo sve građane općine Kalesija da ne pale vatru na otvorenom i time rizikuju izazivanje požara.

Ovo upozorenje je i apel svima da budemo odgovorni prema sebi i svom okruženju.

Svako ugrožavanje života i imovine paljenjem vatre i izazivanjem požara je krivično djelo, a također je i materijalna odgovornost.

Profesionalna vatrogasna jedinica će gasiti požare, ali će u skladu sa zakonom protiv svakog za koga se utvrdi odgovornost podnijeti prekršajne i krivične prijave, a što podrazumijeva i materijalnu odgovornost, što znači da će se i fakturisati troškovi intervencije i upotreba materijalno tehničkih sredstava.

Molimo vas još jednom, ne palite vatru koja je rizik za izbijanje požara, u protivnom snosite pravnu i materijalnu odgovornost.