Richmond Park School Tuzla: Održana 5. smotra najboljih mladih šahista iz Tuzlanskog kantona

- in Vijesti
582

Šahovski turnir mladih zaljubljenika u šah, učenika osnovnih škola i srednjih škola iz Tuzlanskog kantona, petu godinu zaredom održan je ovog vikenda u organizaciji Richmond Park Međunarodne škole Tuzla i Tuzlanskog šahovskog kluba “Sloboda“. Turnir, koji sada već postaje tradicionalni, iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika. Tako je ove godine na ovom prestižnom takmičenju nastupilo 110 učenica i učenika od 1. do 9. razreda osnovnih i od 1. do 4. razreda srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona.

Ovogodišnja tuzlanska šahovska smotra mladih šahista održana je pod nazovom ”BIJADER ATIĆ – ŠAHOVSKA LEGENDA TUZLE”.

Poslije prigodnog obraćanja predstavnika Tuzlanskog šahovskog kluba, Adnana Karahmetovića i Sadmira Delića direktora Richmond Park Međunarodne škole turnir je svečano otvorila Medira Ćulum ispred Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona. 

Nakon iscrpljujućih i zanimljivih partija šaha, najuspješnijim mladim šahistima dodjeljene su medalje i diplome, koje je uručila gradska vijećnica Esana Kavazbašić Huskanović.  

Rezultati: 

OSNOVNA SKOLA

1.razred (djevojčice) 

Karahmetović Amina (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

1.razredi (dječaci) 

Habeš Jahija (zlatna medalja) 

2.razredi (djevojčice) 

Mujkić Emira (zlatna medalja) 

2.razredi (dječaci) 

Selimović Dino (zlatna medalja) 

Mujkić Muhamed (srebrna medalja) 

Žilić Mak (bronzana medalja)-TŠK “SLOBODA“ 

3.razredi (djevojčice) 

Konjić Merima (zlatna medalja) 

Jahić Ema (srebrna medalja) 

3.razredi (dječaci) 

Babić Eldin (zlatna medalja) 

Tahirović Adis (srebrna medalja) 

Pejić Lukas (bronzana medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

4.razredi (djevojčice) 

Hasić Amina (zlatna medalja) 

Hasić Aida(srebrna medalja) 

 

4.razredi (dječaci) 

Osmanhodžić Emin (zlatna medalja) 

Šišić Emir (srebrna medalja) 

Sušić Vedad (bronzana medalja) 

5.razredi (djevojčice) 

Divković Martina (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA

Džambo Amina (srebrna medalja) 

 

5.razredi (dječaci) 

Mandžuka Adin (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Kamenjašević Harun (srebrna medalja) 

Muratović Sprečo Damir (bronzana medalja) 

6.razredi (djevojčice) 

Đonlić Ema (zlatna medalja) 

 

6.razredi (dječaci) 

Jahić Omer (zlatna medalja) 

Osmanbegović Benjamin (srebrna medalja) 

Čulum Vedran (bronzana medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

7.razredi (djevojčice) 

Šiljegović Nadina (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Demirović Lamija (srebrna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Letić Anela (bronzana medalja) 

 

7.razredi (dječaci) 

Avdić Benjamin (zlatna medalja) 

Babajić Imran (srebrna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Mašić Rijad (bronzana medalja) 

8.razredi (djevojčice) 

Sinanović Sara (zlatna medalja) 

Imamović Emina (srebrna medalja)  

 

8.razredi (dječaci) 

Čulum Sanjin (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Šišić Muhamed (srebrna medalja) 

Sinanović Amer (bronzana medalja) 

9.razredi (djevojčice) 

Babajić Ehlimana (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Smajlović Naida (srebrna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

 

9.razredi (dječaci) 

Pavičić Karlo (zlatna medalja) 

Babić Amer (srebrna medalja) 

Hadžić Kenan (bronzana medalja

SREDNJA  SKOLA 

Tanasković David (zlatna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Tunjić Ivan (srebrna medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Džinić Ammar (bronzana medalja) -TŠK “SLOBODA“ 

Regularnost turnira su pratili Rusmir Jašarević, profesor u Ricmnond Park Međunarodnoj školi Tuzla, zajedno sa glavnim sudijom Ramizom Avdićem i njegovim pomoćnicima Mirzom Avdićem i Jusufom Malkićem, koji su takođe dobili odličnu ocjenu. 

Podijeli sa ljubavlju