Bh. plivačica Lana Pudar osvojila peto mjesto u finalu SP-a u Melbourneu

- in Sport
355

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je peto mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Melbourneu, javlja Anadolu Agency (AA).

U današnjoj finalnoj trci mlada Mostarka je dionicu od 200 metara isplivala s vremenom 2:05.23, što je bilo dovoljno za peto mjesto u ukupnom poretku. Prvo mjesto osvojila je Amerikanka Dakota Luther s vremenom 2:03.37. Drugoplasirana je bila također Amerikanka Hali Flickinger (2:03.78), a treća Australka Elisabeth Dekkers (2:03.94).

Mostarka je u finalu bila najmlađa takmičarka. Lana je jučer plivala i na 100 metara slobodnim stilom gdje je osvojila 33. mjesto, a nastup na SP-u će završiti u utrci na 100 metara delfin.